• Finestrat
  • Kaufpreis1.800.000,00 €
  • Wohnfläche563,0 m²
  • Anzahl Zimmer 5,0
  • Objektnummer FALC-SvHa-51496

Array

Objektbeschreibung

Objektbeschreibung

Ky apartament ekskluziv i ri i ndërtuar në Bahía de Finestrat piktoresk është mishërimi i luksit bashkëkohor. Me një vendndodhje të privilegjuar dhe karakteristika të pashoqe, kjo pronë 562.34 m2 është një oaz elegance dhe rehati. Nga dhoma e ndenjes mbresëlënëse 85 m2 që bashkohet pa mundim me një kuzhinë të pajisur plotësisht, te katër dhomat e gjumit të mëdha (njëra kryesore prej 32 m2 dhe tre dytësore prej 16 m2), çdo hapësirë është projektuar për rehati maksimale. Teknologjia e fundit gjendet në çdo cep: ngrohje nën dysheme në të gjithë shtëpinë, sisteme të automatizimit të shtëpisë për të kontrolluar klimën dhe ndriçimin, dritare me urë termike dhe një sistem të sofistikuar ventilimi. Blindat e dritareve elektrike ofrojnë privatësi me prekjen e një butoni. Apartamenti ka një hapësirë ftuese për mysafirë prej 38 m2 dhe një bodrum me një oborr spanjol anglez. Kuzhina, me një ishull qendror, është parajsa e ushqimit, ndërsa dollapët e integruar ofrojnë zgjidhje të zgjuara ruajtjeje. Përfundimet janë të jashtëzakonshme: dysheme porcelani Saloni, mure prej guri natyror të gdhendur me dorë dhe tavane të larta deri në 3.20 m. Dritat e jashtme dhe të brendshme të Siemens ndriçojnë në mënyrë madhështore si brendësinë ashtu edhe pjesën e jashtme të pronës. Komoditeti dhe siguria janë të garantuara, nga ashensori (marka Otis) brenda shtëpisë deri te garazhi me hapësirë për katër automjete dhe dyer automatike. Kangjella prej çeliku inox dhe xhami shtojnë një prekje bashkëkohore dhe elegante. Shijoni pamjen e detit nga kopshti i përfunduar plotësisht, i pajisur me ujitje automatike, ose nga pishina 7,5 x 3 m. Përveç kësaj, prona ka një sistem ngrohjeje aerotermale për të mbajtur një temperaturë të këndshme gjatë gjithë vitit. Kjo shtëpi është gati për banim, me një derë hyrëse Iroco dhe një fasadë të përfunduar me gurë natyral që shton bukuri të pakrahasueshme. Me një çmim prej 1,800,000 euro, kjo pronë përfaqëson vetë thelbin e luksit dhe elegancës në Gjirin e Finestrat.

Ausstattung

    Energiepass

    • Gebäudeart
    • Wohngebäude